تماس با ما03432521717
پست الکترونیکیinfo@wiratasvir.ir
فروشگاه ویرا تصویر
No products in the cart.

مشکلات رایج آیفون تصویری

مشکلات رایج آیفون تصویری در کرمان.

رایج ترین مشکلات آیفون تصویری

آیفون تصویری بسیار محبوب تر از آیفون های صوتی هستند و در اکثر ساختمان ها استفاده می شوند. عیب یابی آیفون تصویری از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. مشکلاتی که برای آیفون تصویری ها ایجاد می شود بسیار متنوع اند و هر کدام تعمیر مربوط به خود را دارند. در ادامه به رایج ترین مشکلات مربوط به آیفون تصویری ها می پردازیم.

سیم کشی آیفون تصویری

سیم کشی آیفون تصویری در کارکرد آیفون بسیار مهم می باشد و نقش اساسی در عملکرد پنل های تصویری دارد. سعی کنید سیم کشی و نصب آیفون تصویری خود را از همان ابتدا به افراد با تجربه و حرفه ای بسپارید. زیرا سیم کشی ساختمان بسیار حساس و هر گونه مشکل جزئی در آن مشکلاتی در آیفون ایجاد می کند.

خاموش بودن آیفون تصویری 

یکی از رایج ترین و ساده ترین مشکلات، خاموش بودن آیفون تصویری می باشد. همه ی شما می دانید که برای روشن شدن آیفون تصویری به برق نیاز است. پس به احتمال زیاد برق به سیستم وارد نشده و آیفون قطع شده است.

تصویر نداشتن آیفون تصویری

گاهی ممکن است صفحه مانیتور خاموش باشد ولی صدا رفت و برگشت داشته باشد و درب را باز کند. در این صورت صفحه ی نمایش آیفون سوخته است. و باید تعویض شود. به طوری که اگر دوربین گیرنده تصویر دچار خرابی باشد تصویری دریافت نمی کند تا به مانیتور برساند. LCD، سیگنال هایی که از پنل آیفون دریافت می شود را به تصویر تبدیل می کند و به مانیتور می فرستد. در صورت وجود مشکل در تصویر دادن مانیتور اختلال ایجاد می شود.

در ساختمان های چند طبقه یک پنل در درب ورودی ساختمان ها نصب می شود و تمامی مانیتورها به آن متصل می شوند. حال اگر هیچ کدام از مانیتورها تصویر نداشتند به احتمال زیاد مشکل از خارجی ساختمان می باشد.

اما اگر تنها یک یا تعدادی از مانیتورها تصویر نداشتند دلایل مختلفی می تواند در خرابی آن ها نقش داشته باشد. نقص در سیم کشی، خرابی قطعه هوک، خرابی خازن های برد تصویر و … از جمله این دلایل هستند.

تصویر سیاه و سفید یا نویز دارد

در این حالت باید سیم کشی را بررسی کنیم. زمانی که تصویر سیاه و سفید است احتمال اینکه پنل دوربین رنگی نداشته باشد و یا اینکه قدیمی می باشد وجود دارد.

صوت کشیدن یا قطعی صدا آیفون

زمانی که آیفون سوت می کشد باید به سراغ بررسی آیفون تصویری برویم. اگه آیفون تصویری مشکلی نداشت مشکل را در موارد دیگر بررسی می کنیم.

برد صوت که در آیفون تصویری می باشد وظیفه انتقال صدا را دارد. حال هر مشکلی که در این برد ایجاد شود صدای آیفون تصویری را با مشکل مواجه می سازد.

در بعضی موارد علت سوت کشیدن آیفون، وجود یک جسم فلزی در نزدیکی میکروفون می باشد.

گاهی ممکن است مشکل از سیم کشی باشد و سیم مربوط به انتقال صدا دچار مشکل باشد.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

مرکز پشتیبانی واتساپ