تماس با ما03432521717
پست الکترونیکیinfo@wiratasvir.ir
فروشگاه ویرا تصویر
No products in the cart.

چرا آیفون تصویری تصویر ندارد؟

آیفون تصویری

یکی از مشکلات شایع آیفون های تصویری و دربازکن ها، نداشتن تصویر است. و این مشکل مربوط به یک برند خاص نمی‌باشد. فرقی ندارد آیفون شما کوماکس باشد یا الکتروپیک ممکن است مشکل فنی باعث قطع شدن تصویر آیفون شود. اما این مشکل در آیفون های مختلف فرق می‌کند. پس بهتر است قبل از مطالعه این مقاله برسی کنید آیفون تصویری شما سوزوکی ، سیماران، تک نما، کوماکس، کامکس، آلدو، الکتروپیک یا ویدکس است. حالا در ادامه به پاسخ سوال شما که چرا آیفون تصویری مان تصویر ندارد می‌پردازیم.

مشکلات آیفون تصویری

برای این که تعمیرات آیفون تصویری به راحتی انجام شود، مشکلات را به چند دسته تقسیم کرده ایم. مشکلات آیفون شما می‌تواند به دو دسته تقسیم شود.

  • قطع بودن تصویر در آیفون تصویری همه واحدها
  • مشکل تصویر در یک یا چند واحد

قطع بودن تصویر در آیفون تصویری همه واحد ها

زمانی که آیفون تصویری تصویر ندارد بهترین کار این است که ابتدا به بررسی واحد های دیگر بپردازید. اگر آیفون تصویری واحد های دیگر نیز با مشکل نداشتن تصویر مواجه شده است به این نتیجه می رسید که مشکل از آیفون داخلی و واحد شما نیست بلکه از سمت بیرونی پنل است.

همچنین مشکل تصویر آیفون شما می‌تواند آبی شدن نمایشگر یا سیاه شدن آن باشد که در ادامه گفته شده است. این مشکل معمولا مربوط به پنل بیرونی است.

خراب بودن پنل و نداشتن تصویر

در یک آیفون تصویری، پنل مانند قلب آیفون است. در مقاله ای جداگانه به برسی مشکلات پنل آیفون تصویری پرداخته ایم. اما در اینجا خرابی پنل و نداشتن تصویر را ذکر می‌کنیم.

بخش های پنل آیفون تصویری

1- برد اصلی پنل

2-برد دوربین پنل

3-کیبورد

خرابی برد اصلی پنل آیفون تصویری

مهم‌ترین وظیفه برد اصلی پنل رساندن برق به آیفون تصویری است. پس اگر مشکل از برد اصلی باشد فقط کافیست سیم های برد را برسی کنید. برد اصلی معمولا دارای سه سیم است. دو سیم زرد مثبت تصویر و قرمز مثبت برق هستند. و سیم مشکی منفی تصویر و برق است. برای بررسی مشکل برد اصلی پنل فقط کافی است ولتاژ سیم های قرمز و مشکی را اندازه بگیرید. پس از اندازه گیری به‌راحتی متوجه می‌شوید که مشکل نداشتن تصویر از برد اصلی آیفون تصویری است. در غیر این صورت برد اصلی سالم است.

خرابی برد دوربین پنل آیفون تصویری

در بعضی موارد ممکن است مشکل از دوربین پنل شما باشد. دوربین ها در پنل از برد اصلی یک ولتاژ کاری دریافت می کنند. درصورت دریافت ولتاژ، دوربین ها کار می کنند. برای تست می توانید دو سیم قرمز و مشکی را با ولت متر چک کنید. همچنین برای این که بدانیم دوربین پنل خراب است یا نه باید آیفون واحد های دیگر را نیز بررسی کنید چرا که خرابی دوربین باعث قطعی تصویر در تمامی آیفون ها می شود.

مشکل تصویر در یک یا چند واحد

نبود تصویر در یک یا چند واحد نشان دهنده این است که پنل یا دوربین آیفون تصویری خراب نیستند بلکه مشکل از داخل واحد یا سیم کشی آن است. معمولا نکاتی برای تست این مشکل وجود دارد که عبارتند از:

ممکن است نداشتن تصویر از نقطه اشتراک سیم کشی آیفون تصویری چند واحد باشد.

فرض کنید که 4 واحد توسط یک کابل به جعبه تقسیم منتقل شده اند. اگر این 4 واحد تصویر نداشته باشند یعنی ممکن است سیم اتصال آن ها مشکل داشته باشند.

ممکن است فقط یک واحد تصویر نداشته باشد.

برای پی بردن به مشکل خراب بودن سیم کشی یا خراب بودن آیفون تصویری، کافیست آیفون تصویری واحد مورد نظر را با یک واحد دیگر جابه جا کنید.

برخی اوقات ممکن است نداشتن تصویر اتفاق بیوفتد.

در چنین مواقعی مکن است به طور موقط دوربین پنل خراب شده باشد یا سیم ها نامناسب متصل شده باشند. حتی الامکان یا دوربین پنل تعویض شود یا اتصالات لحیم کاری شوند.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

مرکز پشتیبانی واتساپ