تماس با ما03432521717
پست الکترونیکیinfo@wiratasvir.ir
فروشگاه ویرا تصویر
No products in the cart.

اجزاء تشکیل دهنده آیفون تصویری کدامند؟

اجزا تشکیل دهنده آیفون تصویری کدامند؟

یکی از اجزا و لوازم اصلی هر خانه یا ساختمان آیفون است. آیفون ها از امکانات رفاهی هر ساختمان محسوب می شوند. آیفون ها به طورکلی در دو نوع تصویری و صوتی هستند. در این مقاله قصد داریم به معرفی اجزا تشکیل دهنده آیفون تصویری بپردازیم.

انواع آیفون تصویری:

آیفون های تصویری به دو نوع دیجیتال و آنالوگ تقسیم بندی می شوند. در نوع دیجیتال این امکان وجود دارد که تصاویر به صورت دیجیتال در حافظه ذخیره می شود. آیفون های تصویری دیجیتال در دو نوع تک واحدی و چند واحدی وجود دارند.

اجزا تشکیل دهنده آیفون تصویری:

صفحه کلید ورودی یا پنل:

از اجزا اصلی یک آیفون تصویری صفحه کلید ورودی یا پنل آن است. در مورد پنل باید به گونه ای نصب و جایگذاری شود که آب و گرد و غبار به آن نرسد. همچنین برای پنل باید یک محافظ قرار داد تا از تابش نور مستقیم خورشید به آن جلوگیری شود. مجموعه این کارها سبب افزایش عمر پنل آیفون تصویری می شود.

کابل ارتباط تصویری در آیفون:

کابل های استفاده شده در آیفون ها بیشتر به صورت فویل دار هستند. جنس بیشتر این کابل ها مس است. کابل های مسی هیچ مقاومتی ندارد در نتیجه تصویر و صدا بدون کم شدن کیفیت منتقل می شود. برای انتخاب نوع سیم باید به لوله گذاری های قرار گرفته برای سیم در آسانسور، نوع آسانسور و تعداد طبقات آسانسور دقت کنید.

دوربین :

از اجزا اصلی دیگر آیفون تصویری دوربین است که برای مشاهده افراد پشت درب کاربرد دارد و انواع مختلفی دارد:

  • رنگی یا سیاه و سفید
  • بدون لنز یا لنزدار
  • با بلندگو یا بدون بلندگو

یکی از امکانات دوربین ها این است که باید مجهز به مادون قرمز باشند تا تصویر در شب نیز قبل مشاهده باشد.از قابلیت های دیگر این آیفون ها این است که دارای سیستمی هستند که نور را به طور خودکار تنظیم می کند و باعث می شود تصویر در طول شبانه روز یک کیفیت مناسبی داشته باشد.

گوشی و صفحه نمایش:

گوشی و صفحه نمایش نیز یکی از اجزا مهم آیفون تصویری است. صفحه نمایش نیز دارای دو نوع رنگی و سیاه سفید است. در صفحه کلید باید این امکان وجود داشته باشد که هنگام فشار دادن روی کلید زنگ صفحه نمایش روشن شود و تصویر رانشان دهد.

سیم ها یکی از اجزا تشکیل دهنده آیفون تصویری:

از اجزا دیگر آیفون تصویری سیم ها هستند. انواع مختلفی از سیم کشی ها برای نصب ایفون وجود دارد که در ادامه به معرفی ان ها می پردازیم.

سیم کشی مجزا: در این روش از سیم کشی برای هر واحد یک کابل در نظر می گیرند. نحوه ی کار کابل به این صورت است که از هر واحد یک کابل به جعبه تقسیم فرستاده می شود سپس یک کابل به کمک سوییچر به پنل وصل می شود. در این روش به دلیل تعداد سیم های زیاد هزینه ان بسیار بالا می باشو ولی تصاویر و صدا دارای کیفت بالایی هستند و به دلیل همین کیفیت روشی محبوب است.

سیم کشی خط به خط: در این روش از کابل کشی یک رشته سیم به جعبه تقسیم ارسال می شوند،سپس به کمک سوییچ به پنل درب فرستاده می شود. این روش یکی از روش های کاملا به صرفه و اقتصادی است که امروزه در بیشتر آیفون ها از این روش استفاده می شود.

در این مدل از سیک کشی یک کابل که دارای رشته های زدادی است به عنوان مشترک در نظر گرفته می شود. سپس از رشته ها از واحد ها عبور میکنند و وارد جعبه تقسیم می شوند.سپس از جعبه تقسیم وارد پنل می شوند.

منبع تغذیه آیفون تصویری:

در هر آیفون تصویری کنترل مقدار ولتاژ ورودی و خروجی بر عهده منبع تغذیه است.

نتیجه گیری:

از وسایل مورد نیاز در ساختمان ها آیفون تصویری است. وظیفه این وسیله باز کردن درب ساختمان است. همچنین از آن برای تشخیص فردی که در پشت درب است نیز استفاده می شود. هر آیفن تصویری دارای اجزا خاصی است که در قیمت بال به معرفی آن ها پرداختیم.

از اجزا مهم یک آیفون تصویری می توان به موارد زیر به طور خلاصه اشاره کرد:

  • منبع تغذیه آیفون تصویری
  • سیم
  • کابل ارتباط
  • گوشی و صفحه نمایش
  • دوربین

فروشگاه ویرا تصویر یکی از فروشگاه های برتر در زمینه نصب و راه اندازی آسانسور با ارائه بهترین خدمات آماده خدمت رسانی به شماست. اگر در زمینه نصب و یا خرید آسانسور سؤالی دارید به سایت ویرا تصویر مراجعه کنید.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

مرکز پشتیبانی واتساپ