تماس با ما03432521717
پست الکترونیکیinfo@wiratasvir.ir
فروشگاه ویرا تصویر
No products in the cart.

ریموت چیست؟ انواع ریموت ها کدامند؟

ریموت درب پارکینگ

در طول چند سال اخیر تکنولوژی پیشرفت قابل توجهی کرده است. یکی از این پیشرفت ها ساخت ابزارهایی است که انسان به وسیله آن ها می تواند زندگی بهتر و راحت تری داشته باشد. این ابزارها امنیت بیشتری نیز برای زندگی مردم جامعه برقرار می کنند. یکی از این ابزارها ریموت ها هستند. در این مقاله قصد داریم به معرفی ریموت درب پارکینگ و نکاتی که در مورد آن ها باید بدانیم بپردازیم.

ریموت درب پاکینگ چیست؟

ریموت درب پارکینگ یکی از ابزارهایی است که برای باز کردن خودکار درب پارکینگ بدون دخالت دست انسان مورد استفاده قرار می گیرد. این ریموت ها انواع مختلفی دارند و قیمت هر کدام بسته به برندی که دارد متغیر است.

انواع ریموت درب پارکینگ کدامند؟

ریموت

امروزه به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی انواع مختلف ریموت ها ساخته شده اند. ریموت ها به طور کلی به سه نوع از لحاظ فرکانس کاری تقسیم بندی می شوند:

  • MHz433
  • MHz 315
  • MHz868

برای امنیت ریموت ها از سه نوع کد هاپینگ و لرنینگ و کد فیکس استفاده می شود.

به طور کلی ریموت ها در چهار نوع : بلوتوثی، دیپ سوییچ و کد لرنینگ هستند.

درب پارکینگ بلوتوثی:

در این مدل از ریموت ها بردی که در آن ریموت کار می کند مشخص و قابل تنظیم است. در این مدل از رسیور برای باز کردن درب استفاده نمی شود. ریموت های بلوتوثی در مقایسه با انواع ریموت ها از قیمت مناسب تری برخوردار هستند. همچنین ریموت های مدل بلوتوثی در بازار به راحتی یافت می شوند و اگر اجزایی از آن خراب شود به راحتی می توان قطعات آن را پیدا کرد و تعویض کرد. برای تنظیم کردن ریموت بلوتوثی باید دو مرحله خام کردن و کپی کردن ریموت را انجام دهید.

مرحله خام کردن ریموت: برای این کار نیاز به تماس مستقیم ریموت و گیرنده نیست. برای خام کردن ابتدا دکمه B و A موجود در ریموت را به طور همزمان نگه دارید تا ال ای دی خاموش شود. بعد از این مرحله  دکمه A را رها نکنید ولی دکمه B را سه بار پشت سر هم قطع و وصل کنید. اگر ال ای دی دوباره چشمک زد و خاموش شد به معنای خام شدن ریموت است.

کپی کردن ریموت: برای این مرحله شما باید اطلاعات روی ریموت قبلی را روی ریموت جدید کپی کنید. برای این کار باید دو ریموت در فاصله کمی از هم قرار بگیرند. بلافاصله دکمه A  موجود در هر دو ریموت را فشرده و به مدت چند ثانیه نگه دارید. اگر ال ای دی چند بار چشمک زد و ثابت شد یعنی اطلاعات روی ریموت جدید کپی شده است.

ریموت پارکینگ مدل کد لرنینگ:

برای تنظیمات این ریموت ها همانطور که از اسم آن پیداست باید از کدها استفاده کنید.برای فعال کردن این ریموت ها باید به سراغ رسیور بروید در مرحله بعدی کلید شناسایی را پیدا کنید و به مدت دو دقیقه فشار بدهید. بعد از انجام این مرحله ریموت با استفاده از نوری که روی آن است اطلاعات را دریافت می کند. به این ترتیب کار ریموت به این صورت است که هر زمان شما کلید ریموت را فشار دهید یک دستور به رسیور ارسال می شود و ریموت شناسایی می شود. امنیت و سرعت در این ریموت ها بسیار بالا است و دلیل برای استفاده زیاد از این ریموت ها است. قیمت این ریموت ها نسبت به انواع دیگر بیشتر است.

ریموت های مدل دیپ سوییچ: 

ریموت مدل دیپ سوییچ نسبت به مدل لرنینگ قوی تر هستند. برای انجام دادن تنطیمات این ریموت ها کافیست درب پشت ریموت را جدا کرده و در مرحله بعد کلیدهایی که مربوط به هشت عدد هستند را تنطیم کنید. همین تنظیماتی که روی ریموت انجام داده اید را روی رسیور نیز انجام دهید تا به مشکل برنخورید. این مدل از ریموت ها در موتورهای ساید استفاده می شوند.موتورهای ساید از نظر عملکرد نسبت به موتور درب کرکره ای و پارکینگ ها بهتر هستند.

مدل هایپینگ کد:

در این مدل از ریموت ها که امنیت بسیار بالایی دارند باید هم گیرنده و هم فرستنده از کدهای نوع هایپینگ استفاده کنند.

برد استفاده از ریموت ها چقدر است؟

برای صحبت در مورد برد ریموت ها اول باید به تعریف ریموت های مدل فابریک و غیر فابریک بپردازیم. نوع فابریک به ریموتی گفته می شود که توسط کمپانی اصلی تولید شده باشد و آرم آن در روی ریموت باشد. نوع دیگر ریموت ها غیر فابریک هستند که در این نوع ساخت آن ها توسط تولید کنندگان ثانویه و فرعی انجام می شود. در مدل فابریک برد ریموت بیشتر از نوع غیر فابریک است. به طور کلی برد ریموت ها عددی بین 45 تا 50 متر است اما در مدل غیر فابریک به طور معمول برد کمتر است.

تفاوت ریموت های مدل فابریک و غیر فابریک چیست؟

  • سازگاری و کیفیت مدل فابریک نسبت به مدل غیر فابریک بیشتر است.
  • ریموت های فابریک شرکت تولیدی آن ها مشخص است . در مدل غیر فابریک سخات براساس چند نوع شرکت است
  • قیمت رموت های فابریک بسیار بیشتر از ریموت های غیر فابریک است.

نتیجه گیری:

ریموت ها از جمله ابزارهایی هستند که افراد به منظور رفاه حال خود برای باز و بسته شدن درب ها استفاده می کنند. به طور کلی چهار مدل ریموت بلوتوثی، کد هایپینگ، کد لرنینگ و مدل دیپ سویچ وجود دارد که به توضیح هر کدام در بالا پرداختیم. فروشگاه ویرا تصویر در کرمان یکی از فروشگاه های ارائه دهنده خدمات ریموت است. این فروشگاه با داشتن تیم حرفه ای در زمینه نصب و تعمیر ریموت با نازل ترین قیمت آماده خدمت رسانی به مشتریان است.

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

مرکز پشتیبانی واتساپ