تماس با ما03432521717
پست الکترونیکیinfo@wiratasvir.ir
فروشگاه ویرا تصویر
No products in the cart.

دزدگیر اماکن چیست؟ اجزا تشکیل دهنده دزدگیر کدامند؟

دزدگیر اماکن چیست؟

دزدگیر ها سیستمی بسیار پیشرفته هستند که برای حفظ امنیت یک مکان به کار می روند. بعد از نصب این قطعه در بخشی از ساختمان و فعال کردن حسگرهایش، در صورت تشخیص وضعیت غیرعادی از خود واکنش نشان می دهد. واکنش یک دزدگیر ممکن است به صورت آژیر باشد یا به صورت زنگ و پیام به صاحب مکان. ازجمله موارد مهمی که باید در مورد دزدگیر به آن توجه شود اجزا آن و نحوه کار آن است. در این مقاله قصد داریم به معرفی اجرا یک دزدگیر اماکن بپردازیم.

اجزا یک دزدگیر اماکن کدامند؟

هر دزدگیر از اجزا خاصی تشکیل شده است که هر قسمت یک وظیفه خاص برعهده دارد. در صورت خرابی هر قسمت کارایی کل سیستم دچار مشکل می شود. اجزا اصلی یک دزدگیر عبارت اند از:

پنل دزدگیر:

مهم ترین  و اصلی ترین قسمت یک دزدگیر پنل آن است که به اصطلاح به آن قلب دزدگیر نیز می گویند. پنل دزدگیر وظیفه فرمان دادن به همه ی اجزا دزدگیر را برعهده دارد و فعالیت هر بخش بستگی به فرمان پنل دارد. پنل یک دزدگیر شامل چندین برد الکترونیکی است و هر کدام از بردها شامل چندین زون هستند. تمامی این بردها و زون ها در یک جعبه خاص قرار می گیرند و در نهایت پنل دزدگیر را تشکیل می دهند.

چشمی دزد گیر:

از اجزا دیگر دزدگیرها چشمی آن است. از روی اسمی که دارد مشخص می شود وظیفه آن مانند چشم است. باید همه چیز را مانند یک چشم ببیند و محدوده مورد نظر خود را اسکن کند ، کوچک ترین حرکت ها را ردیابی کند تا در صورت هر گونه فعالیت مشکوک سیستم دزدگیر از خود واکنش نشان دهد.

مگنت های دزدگیر:

از دیگر اجزا مورد استفاده در دزد گیر ها مگنت های آن هستند و مگنت ها در دو نوع وجود دارند. نوع اول مگنت های بی سیم که با روش وایرلس مورد استفاده قرار می گیرند و نوع دیگر مگنت های با سیم هستند که برای سیک کشی این نوع باید از یک کابل خاص استفاده شود. از مگنت های دزد گیر به طور معمول در درب ها و پنجره ها استفاده می شود. طرز کار این مگنت ها به این صورت است که هر مگنت دارای دو قطب مثبت و منفی است برای به کار افتادن دزد گیر باید قطب های نا هم نام دو مگنت رو به روی هم قرار گیرند، سپس قطب ها از هم فاصله داده می شوند تا دزد گیر فعال شود.

تلفن کننده خودکار دزدگیر:

از این تلفن ها برای تماس با صاحب مکان در صورت لزوم استفاده می شود. این  تلفن ها دارای یک حافظه هستند.از حافظه برای ثبت شماره صاحب مکان  استفاده می شود. به طور معمول می توان 4 شماره تا 16 شماره در حافظه این تلفن ذخیره کرد. در مواقع لزوم تلفن به حافظه خود مراجعه می کند و به صاحب شماره تماس می گیرد یا پیغامی که از قبل مشخص شده را ارسال می کند. این تلفن ها به دو صورت عمل می کنند، در نوع اول یه خط ثابت مکان وصل می شوند و در نوع دیگر با یک سیم کارت کار می کنند.

بلند گو:

هنگامی که دزد گیر یک فعالیت مشکوک را شناسایی کرد قسمت بلندگو فعال می شود و واکنش خود را به صورت یک آژیر نشان می دهد. هر چه بلند گو بزرگتر باشد صدای آژیر نیز بلندتر است.

پدال دزد گیر:

استفاده از این اجزا دزد گیر در همه جا انجام نمی شود وفقط برای قسمت های خاصی مانند طلا فروشی ها و بانک ها کاربرد دارد. در این مکان ها فرد با مشاهده کوچک ترین فعالیت یا حرکت مشکوک و احساس خطر کردن پدال را فشار می دهد و دزد گیر شروع به کار می کند.

ریموت دزدگیر اماکن:

از ریموت دزد گیر برای فعال کردن و غیر فعال کردن دزد گیر در شرایط خاص استفاده می شود.

نقش ریپیتر ها در دزدگیر اماکن:

در بعضی از موارد فاصله ریموت تا شخص زیاد است در اینگونه از شرایط ریپیتر ها به کمک می آیند و فاصله دسترسی به ریموت را افزایش می دهند، همچنین برد آن را نیز افزایش می دهند. علاوه بر این از ریپیتر ها برای افزایش برد چشمی نیز استفاده می شود تا در فاصله های بیشتر نیز چشمی به درستی کار کند.

نتیجه گیری:

در ساختمان ها برای ایجاد امنیت فعالیت های زیادی صورت می گیرد. یکی از فعالیت هایی که در مورد امنیت یک ساختمان انجام می شود، نصب و فعال سازی دزدگیر است. دزدگیر شامل بخش هایی است که در قسمت قبل به توضیح آن ها پرداختیم. برای نصب یک دزدگیر نیاز به شرکتی است که این نصب آن را به خوبی انجام دهد تا بهترین عملکرد  را داشته باشد. فروشگاه ویرا تصویر از بهترین فروشگاه ها در زمینه فروش و نصب دزدگیر مشغول به کار میباشد. یکی از محصولات این فروشگاه دزدگیر ساترا است. از ویژگی مهم این دزدگیر عملکرد خوب ان همراه با قیمت مناسب آن است.

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

مرکز پشتیبانی واتساپ