تماس با ما03432521717
پست الکترونیکیinfo@wiratasvir.ir
فروشگاه ویرا تصویر
No products in the cart.

علت زنگ نخورد آیفون های تصویری چیست؟

آیفون تصویری

آیفون تصویری به چه علت زنگ نمی خورد؟

یکی از رایج ترین مشکلات آیفون های تصویری، زنگ نخوردن آن است که تا حدی باعث مختل شدن کارایی آن می شود. امروزه اکثر ساختمان ها بالاخص ساختمان های چند طبقه از آیفون استفاده می کنند، در نتیجه زنگ نخوردن آیفون برای ساکنین این ساختمان ها چالش برانگیز است. تمامی برند های آیفون مانند کوماکس، الکتروپیک، تامر و غیره سیستم یکسانی داشته و همگی دارای سیستم چهار سیم هستند فقط با توجه به شرکت تولید کنند برای شخصی سازی جای رشته سیم های را عوض می کنند. هر برندی از آیفون ممکن است به مشکل زنگ نخوردن بر بخورند. ما در این مقاله به بررسی علت ها و دلایل زنگ نخوردن آیفون تصویری می پردازیم.

بررسی علت زنگ نخوردن آیفون تصویری

یکی از پیشرفته ترین ابزار در عرصه ارتباطات استفاده از آیفون تصویری است. برای این که در زمان مشکل بتوانیم برای بررسی اقدام کنیم ابتدا باید با سیستم کلی آیفون تصویری تا حدودی آشنا شویم. آیفون تصویری جدا از ایجاد سهولت کار برای افراد خانواده جنبه امنیتی نیز دارد. این که ما بدانیم پشت درب منزل ما چه کسی قرار دارد تا درب را برایش باز کنیم باعث امنیت خاطر افراد یک خانواده می شود. زمانی که این سیستم به مشکلی برمی خورد و نقص در آن ایجاد می شود ما ابتدا به فکر حل مشکل برای آن می افتیم. شما می توانید بدون در نظر گرفتن برند آیفون خود برای کسب اطلاعات مفید درمورد عملکرد آیفون این مقاله را مطالعه کرده و برای حل نقایص آیفونتان اقدام کنید.

دلایل زنگ نخوردن آیفون تصویری چیست؟

زنگ نخوردن آیفون تصویری می تواند ناشی از شل شدن سیم متصل به دکمه یا پوسیده و فرسوده شدن دکمه پنل داخلی باشد. اما دلایلی برای زنگ نخوردن آیفون تصویری وجود دارد که در برند های تابا، کوماکس، الکتروپیک؛ تامر، گویا و آلدو مشترک است. این دلایل را می توان به چند دسته تقسیم کرد که عبارتند از:

  • قطع شدن به علت خرابی پنل
  • قطعی به دلیل خرابی برد صدا
  • قطع شدن زنگ آیفون به دلیل نداشتن کد
  • قطع شدن زنگ به علت خراب شدن برد تغذیه
  • قطعی به دلیل خرابی سوئیچر

مشکلات زنگ نخوردن آیفون تصویری که منجر به قطع شدن زنگ می شوند چیست؟

برخی از مشکلات وجود دارد که خرابی آن ها منجر به قطع شدن زنگ آیفون تصویری می شود. ما در ادامه به بررسی مشکلات زنگ نخوردن آیفون تصویری می پردازیم.

خراب شدن برد صدا و تاثیر آن بر کیفیت صدای زنگ آیفون

وظیفه اصلی برد صدا، تنظیم و قطع و وصل کردن صدای زنگ آیفون است. عملکرد برد صدا شامل کم و زیاد شدن زنگ آیفون می شود. قبل از هر اقدامی به بررسی این قسمت بپردازید، شاید برهم خوردن تنطیمات باعث وجود این مشکل شده باشد. سپس درصورت بررسی پنل بیرونی آیفون تصویری و سالم بودن آن، مشکل از برد صدا می باشد. تعمیر این قسمت کمی پیچیده است. درصورت داشتن اطلاعات کافی در زمینه برق می توانید با تعویض قطعاتی مثل IC زنگ و قطعه هوک برای رفع مشکل اقدام کنید.

خراب شدن اسپیکر یا بلندگوی داخلی سیستم

صدای زنگ توسط برد صدا تولید شده و توسط بلندگو در محیط پخش می شود. صدایی که از برد به وجود می آید انقدر زیاد و با کیفیت نیست که به گوش برسد. درنتیجه یکی از دلایل خرابی بلندگو ها، اختلال در کارکرد بلندگو ها می باشد. اما اگر بعد از بررسی متجه شده این مشکل از این قسمت است حتما باید به کمک تعمیرکار حرفه ای آن را تعمیر کنید. فرقی ندارد آیفون شما از په برندی است، رفع مشکل اسپیکر آیفون باید توسط شخصی ماهر و کاردان صورت گیرد.

زنگ نخوردن به دلیل خراب شدن پنل بیرونی

بعد از بررسی تمام قطعات برد اصلی نوبن به پنل بیرونی می رسد. خرابی پنل بیرونی در آیفون های تصویری به ندرت پیش می آید اما امکان دارد علت زنگ نخوردن آیفون تصویری شما از پنل باشد. خرابی این قسمت می تواند باعث قطعی صدای زنگ آیفون شده و تعمیر آن باید توسط افراد حرفه ای انجام شود. اگر در ساختمان چند طبقه قرار دارید بهترین راه بررسی این است که از همسایگان بپرسید که آنان نیز با این مشکل روبرو هستند یا خیر؟ اگر تمامی واحد ها با مشکل زنگ نخوردن آیفون تصویری رو برو بودند باید به کمک تعمیرکاران حرفه ای آیفون تصویری برای تعمیر پنل بیرونی ساختمان اقدام کنید.

سیم کشی ساختمان

ممکن است تمامی مراحل فوق را بررسی کرده و مشکل زنگ نخوردن آیفون شما حل نشده باشد. برای این کار باید سیم کشی ساختمان را مورد بررسی قرار دهید. تنها راه ارتباطی بین مانیتور و پنل بیرونی، سیم کشی است. سیم کشی در این قسمت به صورت 4 رشته ای انجام می شود و قطع هر کدام باعث قطع شدن راه ارتباطی مانیتور و شاسی می شود. البته وجود مشکل در سیم کشی فقط به زنگ نخوردن آیفون تصویری منتهی نمی شود بلکه اختلال در باز کردن درب ورودی نیز می شود.

تعمیر انواع ایفون تصویری در کرمان

بررسی و عیب یابی مشکل زنگ نخوردن آیفون تصویری تخصصی بوده و افراد عادی قادر به انجام آن نیستند. برای رفع تمامی مشکلات آیفون تصویری با هر برندی بهتر است از متخصصین مربوط به همان زمینه کمک بگیرید. ویراتصویر نمایندگی انواع آیفون تصویری ( کوماکس، وینتا، الکتروپیک )  در کرمان است. شما می توانید برای بررسی و عیب یابی تمامی مشکلات آیفون تصویری بالاخص رفع زنگ نخوردن آیفون تصویری با متخصصان ماهر و کار بلد ویراتصویر تماس گرفته تا برای تعمیر آیفون تصویری اقدام شود.

 نتیجه گیری

مادر این مقاله به بررسی انواع مشکلات زنگ نخوردن آیفون تصویری پرداختیم. دلایل زیادی مثل خرابی بلندگو، خرابی پنل بیرونی، سیم کشی ساختمان و غیره وجود دارد بکه باعث خرابی آیفون ها می شود. البته این مقاله بیشتر برای آشنایی علت های زنگ نخوردن آیفون تصویری بود، بررسی و تعمیر این آیفون باید حتما توسط افراد متخصص صورت بگیرد. شما می توانید برای تهیه انواع آیفون تصویری، کسب اطلاع از قیمت، تعمیر آیفون تصویری، دریافت مشاره رایگان به صورت حضوری و غیر حضوری با کارشناسان و متخصصین ویراتصویر در ارتباط باشید. کافیست برای این کار با چند کلیک ساده بر روی گزینه « تماس با ما یا  ثبت درخواست نصب و خدمات » با کارشاسان ما در ارتباط باشید.

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

مرکز پشتیبانی واتساپ