تماس با ما03432521717
پست الکترونیکیinfo@wiratasvir.ir
فروشگاه ویرا تصویر
No products in the cart.

علت سوت کشیدن آیفون تصویری چیست؟

علت سوت کشیدن آیفون تصویری چیست؟

یکی از ابزارهای رایج مورد استفاده در ساختمان ها و منازل مسکونی آیفون ها هستند. همواره مشکلاتی برای آیفون ها به وجود دارد. یکی از این مشکلات صدای سوت در آیفون است. برای این مشکل دلایل زیادی وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی عواملی که باعث سوت زدن آیفون تصویری می شوند بپردازیم.

عواملی که سبب سوت زدن آیفون تصویری می شوند کدامند؟

بلند بودن صدای میکروفن:

یکی از عواملی که باعث ایجاد صدای بوق در آیفون ها می شود بلند بودن صدای بلندگو است. برای حل این موضوع باید صدای بلند گو را کم کنید. در مرحله بعد دکمه موجود در زیر گوشی بروید و آن را سشتشو دهید. اگر با انجام این کارها مشکل حل نشد به سراغ قسمت های دیگر آیفون بروید.

نصب نادرست پنل آیفون:

هر آیفون دارای دو پنل داخلی و خارجی است که از قسمت های مهم آیفون های تصویری هستند. پنل داخلی برای رد وبدل کردن صدای داخل خانه و پنل خارجی برای صدا های  خارج از خانه به کار می روند. به طور کلی پنل های داخلی و خارجی وظیفه رد و بدل کردن صدا ها را برعهده دارند. بنابراین برای نصب پنل های آیفون و به خصوص پنل خارجی باید از یک فرد متخصص در زمینه نصب و تعمیر آیفون کمک بگیرید. در بعضی از موارد نصب نا درست پنل داخلی و خارجی سبب ایجاد صدای سوت در آیفون ها می شود.

استفاده نکردن از ترانس استاندارد:

اگر جریان برق به طور مستقیم به آیفون داده شود به دلیل مقاومت بالای آن ممکن است آیفون بسوزد. از عوامل جلوگیری از بروز اینگونه از مشکلات ترانس ها هستند. ترانس وسیله است که از آن برای کاهش مقاومت برق شهری استفاده می کنند. اگر ترانس به درستی نصب نشود ممکن است باعث ایجاد صدای بوق در آیفون ها شود. اگر با صدای سوت آیفون مواجه شدید یکی از قسمت هایی که باید مورد بررسی قرار گیرد ترانس آیفون است.

وجود داشتن نویز در آیفون:

یکی از عوامل دیگری که در سوت زدن آیفون ها می تواند نقش داشته باشد وجود نویز در آیفون ها است. هنگام نصب آیفون ها باید به سیمی که انتخاب می کنید دقت کنید. استفاده از سیم های مسی و سیم هایی که در روی آن ها روکش وجود دارد به طور ویژه ای از ورود نویز به سیم ها جلوگیری می کند. بنابراین اگر با مشکل صدای سوت در آیفون ها مواجه شدید باید کابل کشی آیفون مورد بررسی قرار گیرد. از موارد دیگر که باید مورد بررسی قرار گیرد این است که کابل اصلی از کنار آیفون عبور داده نشود. در صورت وجود مشکل در سیم کشی باید به تعویض آن ها بپردازید.

نبودن فاصله مناسب بین میکروفن و بلند گو:

یکی  دیگر از عواملی که باعث ایجاد صدای سوت در آیفون ها می شود نبودن فاصله مناسب بین بلندگو و میکروفن است. برای ایجاد فاصله مناسب بین بلندگو ها و میکروغن ها کافیست از یک فرد متخصص برای نصب آیفون استفاده کنید. فروشگاه ویرا تصویر با داشتن تیم مجرب و متخصص یکی از بهترین گزینه ها برای نصب کامل آیفون تصویری می باشد.

خراب شدن بلندگو آیفون از عوامل سوت زدن آیفون تصویری:

امکان وجود داشتن مشکلات در بلندگو آیفون نیز می تواند از عواملی باشد که باعث سوت زدن آیفون شود. هنگامی که بلندگو خراب شود صدای بیرون را از محیط بیرون به داخل ساختمان منتقل می کند. برای حل این مشکل نیز باید به تعویض بلندگو آیفون بپردازید.

وجود خرابی در برد آیفون:

یکی دیگر از عواملی که باعث سوت آیفون می شود. خراب بودن برد آیفون است. برد آیفون که به آن مغز آیفون نیز گفته می شود وظیفه انتفال صدا را بر عهده دارد. اولین نشانه خرابی یک برد، ایجاد صدای بوق در آیفون است. برای حل این مشکل می توانید به تعمیر یا تعویض برد بپردازید.

وجود رسوب در پنل سبب سوت زدن آیفون تصویری:

پنل آیفون به طور دائم در معرض  موارد بسیاری است. یکی از مواردی که پنل در معرض آن است گرد و غبار است. ممکن است این گرد و غبار ها زیاد شوند و به شکل رسوب هایی در پنل در آیند. برای حل این مشکل باید به باز کردن پنل و تمیز کردن آن بپردازیم.

ورود آب بخ داخل پنل:

یکی از عواملی که باعث ایجاد سوت در آسانسور ها می شود نفوذ آب یا رطوبت  در داخل پنل است. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی کافیست برای پنل یک محافظ قرار دهید. کار محافظ جلوگیری از رطوبت ، آب ، گرد و غبار  به داخل پنل است.

نتیجه گیری:

یکی از مشکلات رایج در آیفون ها صدای سوت توسط بلندگو است. برای به وجود مدن این موضوع دلیل زیادی نقش  دارد که در قسمت بالا به آن ها اشاره شد. از مهم ترین دلایل صدای سوت آسانسور مشکل در پنل، خرابی در سیم های آیفون و موارد دیگر هستند. اگر در زمینه نصب و یا تعمیر آیفون به دنبال یک فرد متخصص هستید به سایت فروشگاه ویرا تصویر مراجعه کنید و پس از دریافت مشاوره رایگان در صورت تمایل از خدمات این فروشگاه بهره مند شوید.

 

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

مرکز پشتیبانی واتساپ