تماس با ما03432521717
پست الکترونیکیinfo@wiratasvir.ir
فروشگاه ویرا تصویر
No products in the cart.

انواع دزدگیر اماکن کدامند؟

انواع دزدگیر اماکن کدامند؟

از آن جایی که در سالیان اخیر تعداد سرقت ها و دزدی ها به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است، وجود سیستمی که سبب ایجاد امنیت در محل زندگی شما باشد بسیار حائز اهمیت است. دردگیر ها از جمله وسایلی هستند که با توجه به ساختار خود تا حد قابل توجهی امنیت یک مکان مسکونی را فراهم می کنند.  امروزه در بازار دزدگیر های فراوانی وجود دارد که انتخاب یک دزدگیر خوب را سخت کرده اند. در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع دزدگیر اماکن بپردازیم.

نحوه کار دزدگیر:

نحوه کار یک دزدگیر به این صورت است که اگر سنسورهای آن فعالیت یا حرکت مشکوکی را شناسایی کنند. یک پیغام به تلفن دزدگیر و بلند گوی آن میفرستند. بلندگو شروع به آژیر زدن می کند و تلفن نیز یک پیغام به صاحب خانه میفرستد. برای انتخاب یک دزدگیر خوب که عملکرد خوبی داشته باشد با انواع دزدگیر واینکه کدام مدل مناسب است توجه کنید در ادامه قصد داریم به معرفی انواع دزدگیر ها بپردازیم.

انواع دزدگیر های اماکن بر حسب روش ساخت:

  • دزدگیر که وصل به تلفن است: 

در این روش از نصب بتن ها به این صوت است که علاوه بر آژیری که میکشد یک پیام به خط ثابت که روی تلفن ثبت است میزند. این روش نیز از امنیت بسیار بالایی برخوردار نمی باشد به این دلیل که ممکن است سیم تلفن توسط سارقین بریده شود یا تلفن را به وسیله برش سیم هایش قطع کند.

  •  دزدگیر های اماکن سیم کارتی:

  • از انواع دیگر دزدگیر ها نوع سیمکارتی آن است. این مدل تقریبا از جدید ترین و پرفروش ترین نوع دزدگیر ها هستند. از این دزدگیرها بیشتر در مغازه ها و دفاتر کاری و منازل استفاده می شوند. این نوع از دزدگیر ها دارای امنیت کافی برای ساختمان ها هسنند.
  • دزدگیر های تحت شبکه: 

نوع دیگر از دزدگیر ها، دزدگیر های تحت شبکه هستند. کارایی این نوع از دزدگیر ها به این صورت است که یک سیستم تشخیص چهره دارد. هنگام خروج و ورود از منزل باید چهره اسکن شود. سپس اجازه ورود یا خروج داده می شود. در نوعی دیگر از این دزدگیر ها بجای چهره صدای فرد مورد اسکن قرار می گیرد. به طور کلی یکی از بهترین دزدگیر ها این نوع است که در کاهش سرقت ها نقش زیادی را ایفا کرده است.

  •  انواع دزدگیر اماکن بی سیم:

در این مدل از دزدگیر ها  بین پنل مرکزی و سنسور ها هیچگ.نه سیمی برای ارتباط وجود نداره و ارتباط نوع بی سیم یا وایرلس وجود دارد. به دلیل وجود نداشتن هیچگونه سیمی در نصب چشمب آن یکی از پر فروش ترین نوع دزدگیرها به شمار می آید. در این مدل از دزدگیر ها سنسورهای آن از باتری برای تغذیه استفاده می کنند و برای ارتباط با کنترل پنل از سیگنال های رادیویی استفاده می کند.

مزیت های استفاده از دزدگیر های بی سیم:

1- مدل بسیار شیکی است و نصب آن باعث خرابی جایی نمی شود.

2- به دلیل نداشتن سیم هزینه های سیم و سیم کشی از آن کم می شود.

3- این امکان در آن وجود دارد که در صورت تغییر مکان دوباره قابل نصب و توسعه است

4- از نطر امنیتی امکانات بالایی دارد

5- به راحتی از راه دور و به وسیله گوشی قابل کنترل است

  •  دزدگیر ساده که با  آژیر  کار می کند:

ابتدایی ترین نوع دزدگیرها نوع آژیری است. در این مدل به محض بروز مشکل آژیر شروع به فعالیت می کند. ولی این روش بسیار روش قدیمی است که سارقان به راحتی می توانند  آژیر را غیر فال کنند. بنابراین از این مدل دیگر استفاده زیادی نمی شود چون امنیت پایینی دارد.

نتیجه گیری:

در زندگی های روزمره امروزی به دلیل افزایش سرقت و دزدی ها استفاده از یک دزدگیر یکی از عوامل اصلی برقراری امنیت در ساختمان است. دزدگیر ها انواع مختلفی دارد که هرکدام خصوصیات مخصوص به خود را دارند. از بهترین مدل نوع دزدگیر ها دزدگیر های تحت شبکه و دزدگیرهای بی سیم هستند. بعد از شناختن انواع دزدگیر باید یک شرکت معتبر برای خرید و نصب دزدگیر انتخاب کنید. فروشگاه ویرا تصویر یکی از بهترین فروشگاه ها در زمینه فروش و نصب دزدگیر با تیم تخصصی در این زمینه آماده نصب و راه اندازی دزدگیر های شما با ارائه بهترین عملکرد است. برای بهره مند شدن از خدمات این فروشگاه  به سایت فروشگاه ویرا تصویر مراجعه نمایید.

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

مرکز پشتیبانی واتساپ