تماس با ما03432521717
پست الکترونیکیinfo@wiratasvir.ir
فروشگاه ویرا تصویر
No products in the cart.

انواع قفل‌های برقی کدامند؟ مزایا و معایب آن ها را نام ببرید؟

قفل برقی چیست؟

امنیت یکی از مسائلی است که در هر جایی قابل اهمیت است. ابزار و وسایل مهمی برای برقراری امنیت وجود دارند از جمله دزدگیر اماکن، دوربین‌ها . قفل‌های برقی. از جدیدترین ابزارهایی که امروزه در منازل استفاده می‌شوند قفل‌های برقی هستند.  قفل های برقی دارای قابلیت‌های جدید هستند و می‌توان از راه دور آن‌ها را کنترل کرد. این قفل ها با استفاده از جریان برق کار می‌کنند. در ادامه به معرفی انواع قفل‌های برقی و مزایا و معایب نصب این قفل ها می پردازیم.

کاربرد قفل‌های برقی:

از قفل‌های برقی بیشتر برای موارد امنیتی مانند درب ورودی بانک ها، درب پارکینگ ها و درب مراکز امنیتی استفاده می شوند. در قفل های معمولی جک موجود در قفل بعد از بسته شدن ممکن است باز شود به همین دلیل قفل های برقی وارد بازار شده اند.

انواع قفل‌های برقی:  

این مدل از قفل ها بر اساس جنس و طراحی که دارند در انواع مفتلفی تقسیم بندی می شوند. در ادامه به معرفی انواع قفل های برقی می پردازیم.

قفل برقی کلونی:

یکی از انواع قفل‌های برقی قفل های کلونی هستند که جنس آن ها گالوانیزه است. بدلیل جنسی که دارد مقاومت بالایی در برابرخوردگی دارد. قطعاتی که در زبانه این قفل به کار می روند جنس آن ها اغلب برنج است. امنیت این قفل به گونه ای است که با با فشار و زور قابل باز شدن نیست.

قفل زبانه دار: 

محل نصب قفل های زبانه دار در وسط درب می باشد. یک  ضامن نیز وجود دارد که در غلاف قرار می گیرد و باعث بسته شدن درب می شود. این مدل از قفل ها دارای سیستم مکانیزم پیچیده ای نیستند. به همین دلیل به راحتی قابل نصب بر روی انواع درب ها هستند. تنها مشکلی که در طراحی این قفل ها وجود دارد زبانه آن است که قابل مشاهده است. برای بر طرف کردن این مشکل نوعی دیگر از قفل ها به نام قفل سیز ها ساخته شده اند.

قفل برقی سیزا:

از جمله قفل هایی که مقاومت بالایی در برابر تغییرات آب و هوایی دارد قفل سیزا است. نام دیگر آن قفل کله گاوی است. روی این قفل ها یک لایه محافظ قرار دارد. جنس این قفل ها نیزاز گالوانیزه است. این مدل از قفل ها به وسیله یک ریموت کنترل می شوند.

مزایای استفاده از انواع قفل های برقی کدامند؟

امنیت بالای این مدل از قفل ها:

از مهم ترین مزایای این مدل از قفل ها امنیتی است که دارند. این قفل ها ضدضربه هستند. از دیگر ویژگی های این قفل ها این است که قابل سکشتن نیستند. هنگامی که زبانه این قفل ها را سه قفله می کنید نیاز نیست برای باز کردن از کلید استفاده کنید. با فشردن دکمه آیفون قفل باز و دوباره به حالت قفل سه زبانه در می آید.

کنترل از راه دور:

دومین دلیل استفاده از قفل های برقی این است که کنترل این قفل ها از راه دور به وسیله آیفون و ریموت ها امکان پذیر است. حتما درب جدید پارکینگ ها را مشاهده کرده اید که بدون اینکه از ماشین پیاده شوید به راحتی به وسیله ریموت باز و بسته می کنید.

نصب راحت و آسان انواع قفل‌های برقی:

نحوه نصب و نگهداری انواع قفل‌های برقی بسیار آسان و سریع است. برای نصب این قفل ها نیاز به هیچ گونه دانش خاص یا ابزار خاصی نمی باشد.

تعامل و سازگاری با سیستم های امنیتی:

برای فضاهایی که نیازمند است ورود و خروج تحت کنترل باشد این قفل‌ها سازگاری با انواع سیستم کنترل تردد و شناسایی افراد از طریق کارت و اثر انگشت داشته و به‌راحتی قابل‌استفاده است

در بعضی از مواقع نیاز است که ورود و خروج افراد در یک ساختمان تحت کنترل قرار بگیرد. این قفل ها سازگاری کامل با انواع سیستم های امنیتی مانند سیستم کنترل تردد و یا سیستم هایی که نحوه کار آن ها بر اساس اثر انگشت و یا ختی کار و چهره هست را دارند.

معایب استفاده از قفل های برقی:

در کنار تمام مزایایی که قفل های برقی دارند یک سری معایب نیز برای آن ها وجود دارد. به طور مثال قیمت بالای این قفل ها نسبت به بقیه قفل ها، این قفل ها بر روی همه‌ی درب ها قابل نصب نیستند. تنها روی درب هایی نصب می شوند که سنگین باشند و اگر قرار است روی درب های سبک نصب شوند باید بین درب ها با گچ پر شود و از معایب دیگر آن می توان به این موضوع اشاره کرد که این قفل ها دارای سیستم نیمه اتوماتیک هستند که ممکن است با دستکاری و یا مشکل در جریان برق کار این قفل ها دچار مشکل شود. اگر در کارکرد این قفل ها مشکلی پیش بیاید دیگر قفل کار نمی کند و باز نمیشود تا مشکل رفع شود.

نتیجه گیری:

امروزه ما در جامعه ای داریم زندگی می کنیم که همواره همه چیز در حال مدرن شدن است. یکی از ابزارهای پیشرفته ای که ساخته شده است انواع قفل‌های برقی هستند. این قفل ها در مقایسه با قفل های معمولی هم یک سری مزایا دارند و هم یک سری معایب. از مهم ترین مزایای این قفل ها به امنیت آن ها، راحتی استفاده و نصب این قفل ها و کنترل از راه دور  می توان اشاره کرد.

از معایب این قفل ها می توان به موارد روبه رو اشاره کرد: قیمت بالا تر نسبت به قفل های معمولی و این موضوع که قابل نصب روی همه ی درب ها نیستند.

فروشگاه ویرا تصویر از جمله فروشگاه های فعال در زمینه فروش، نصب و تعمیر قفل های برقی در کشور است.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

مرکز پشتیبانی واتساپ