تماس با ما03432521717
پست الکترونیکیinfo@wiratasvir.ir
فروشگاه ویرا تصویر
No products in the cart.

دوربین مدار بسته ضد آب چیست؟ چه کاربردی دارد؟

دوربین مدار بسته ضد آب

دوربین مدار بسته چیست؟

دوربین مدار بسته در اصل یک سیستم است که به وسیله مانیتور کار می کند و برای اهداف امنیتی و نظارت مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله مکان هایی که این دوربین ها مورد استفاده قرار می گیرند فروشگاه ها، بانک ها و منازل هستند. این دوربین ها بیشتر در اثر مواجه شدن با تغییرات آب و هوایی و همچنین بر اثر برخورد قطرات آب  خراب می شوند و عملکرد درست از خود نشان نمی دهند. به همین دلیل یکی از انواع دوربین هایی که ساخته شده است دوربین مدار بسته ضد آب است. در ادامه قصد داریم شما را با کاربرد دوربین های ضد آب و همچنین ویژگی‌های آن ها آشنا کنیم.

دوربین مدار بسته ضد آب چیست؟

یکی از انواع دوربین های مدار بسته ، دوربین های مدار بسته ضد آب (water proof ccvt) هستند.  این دوربین ها دارای مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب دارند. این نوع دوربین بیشتر در مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرند که امکان نفوذ آب در آن وجود دارد.  نحوه کار این دوربین ها نیز مانند دیگر دوربین ها بر روی مانیتور یا گوشی است. گاهی اوقات در محیط هایی مانند استخرها و یا حوضچه ها نیاز به نصب دوربین مدار بسته است. در چنین جاهایی باید کیفیت قطعات تشکیل دهنده دوربین مورد توجه قرار بگیرد. از ویژگی دیگر که باید مورد توجه قرار بگیرد ضد آب بودن دوربین و قطعات آن است. به همین دلیل دوربین های مدار بسته ضد آب از جمله پر مصرف ترین دوربین ها هستند.

دوربین مدار بسته و استاندارد IP

میزان مقاومت دوربین های مدار بسته در برابر نفوذ آب با استفاده از استاندارد IP مشخص می شود. IP در اصل یک استاندارد بین المللی است که دوربین ها طبق آن مورد ازمایش قرار می گیرند. در بیشتر موارد میزان  IP دوربین ضد آب تقریبا 66 است. این اندازه نشان دهنده مقاومت صحیح دوربین در برابر نفوذ آب و باران است.

کاربرد دوربین های ضد آب چیست؟

با توجه به ساختاری که این دوربین ها دارند کاربرد آن ها بیشتر در مکان هایی است که معرض باران و برف هستند مانند ورودی ساختمان ها، حیاط ساختمان ها و استخرها. به دلیل ویژگی هایی که در این دوربین ها وجود دارد، کاربرد و استفاده این مدل از دوربین ها روز به روز در حال افزایش است.

نکاتی که در هنگام خرید دوربین مدار بسته ضدآب باید به آن ها دقت شود:

 • بررسی کیفیت تصویر نشان داده شده توسط دوربین
 • اندازه IP دوربین
 • خرید از فروشگاه های معتبر
 • اهمیت داستن گارانتی دوربین های مداربسته

کیفیت دوربین مدار بسته ضد آب:

انتخاب یک دوربین با کیفیت مناسب بسیار مهم است مخصوصا زمانی که در معرض آب قرار گرفت کیفیت مطلوبی از خود نشان دهد. از جمله موارد که در کیفیت دوربین مداربسته ضد آب اهمیت دارد دوربین است.  دوربین outdoor از بهترین دوربین ها است که در ارائه تصاویر کیفیت بسیار خوبی دارد و همچنین در شب تصاویر را با کیفیت بالایی نشان می دهد. از ویژگی های دیگر این دوربین ضدآب بودن آن است.

چه عواملی در دوربین های مدار بسته سبب ایجاد اختلال در تصویر می شوند؟

از جمله مواردی که برای از بین بردن اختلال در تصاویر نشان دهنده دوربین باید به آن ها دقت شود موارد زیر هستند:

 • لنز دوربین کثیف نباشد
 • کابل دوربین خیلی طولانی نباشد
 • از مانیتور با رزولوشن بالا استفاده شود
 • سیگنال وای فای باید بالا باشد
 • دوربین دارای رزولوشن بالایی باشد

عوامل افزایش کیفیت تصاویر در دوربین مدار بسته ضد آب:

 1. اضافه شدن فیلتر ir_cut filter

در بعضی از دوربین ها هنگام شب کیفیت دوربین و تصاویر پایین می آید. به همین منظور برای بهتر شدن کیفیت تصاویر یک قابلیت به دوربین ها اضافه شده است. که می تواند نور مرئی و همچنین امواج مادون قرمز را جذب کند تا تصاویر کیفیت بهتری داشته باشند. اما این امواج مادون قرمز باعث می شوند که تصاویر در طول روز کیفیت مناسبی نداشته باشند. به این دلیل که امواج مادون قرمز در طول روز بیشتر از شب هستند. به همین دلیل از  ir_cut filter استفاده می شود که در طول روز فقط اجازه عبور امواج مرئی را می دهد و از عبور امواج مادون قرمز جلوگیری می کند.

 1. وضوح تصاویر دوربین

برای وضوح تصویر در دوربین باید به رزولوشن دوربین دقت کرد که واحد آن مگا پیکسل است. هرچه رزولوشن بیشتر کیفیت تصاویر نیز بیشتر می شود.

 1. نرخ فریم

هر چه نرخ فریم یک دوربین بالاتر باشد کیفیت تصاویر نیز بیشتر است. فریم در واقع یک قالب است که میزان داده عبوری در یک زمان را مشخص می کند.

 1. قابلیت wdr

دوربین های مدار بسته که در مقابل درب های ورودی قرار می گیرند به دلیل تفاوت نور نمی توانند چهره افراد را درست تشخیص دهند. بنابراین قابلیت wdr باعث شده نور به صورت یکسان نمایش دهده شود و اختلافات نوری برطرف شود. به همین دلیل تصاویر کیفیت مطلوبی دارند.

 1. ویژگی dis

در بیشتر موارد که دوربین در بزرگراه ها و یا محیط های باز مانند حیاط مدرسه و یا جاهای دیگر نصب شود ممکن است وزش باد یا طوفان های شدید سبب از بین رفتن کیفیت تصاویر شود. بنابراین با اضافه شدن ویژگی dis این قابلیت ایجاد می شود که بتوان از لرزش های احتمالی جلوگیری کرد و وجود باد و طوفان کیفیت تصاویر را پایین نیاورد.

 1. اضافه شدن سوپر لو ایلستریتور:

در بعضی از مکان ها ممکن است نور کافی برای ضبط تصاویر در شب وجود نداشته باشد افزودن این ویژگی در دوربین ها باعث می شود با وجود کمترین نور تصاویر با داشتن کیفیت مطلوب ذخیره شوند.

نتیجه گیری:

دوربین های مدار بسته یکی از مهم ترین وسایل مورد استفاده جهت ایجاد امنیت در ساختمان ها هستند. هرچه کیفیت یک دوربین بهتر باشد مشتریان بیشتری را جذب خود می کند. انواع مختلفی از دوربین های مدار بسته با کاربرد های متفاوت در اطراف ما وجود دارند. یکی از مدل دوربین های مدار بسته، دوربین های ضد آب هستند. چون دوربین بیشتر در جاهایی است که امکان برخور آب با دوربین وجود دارد. با پیشرفت علم و تکنولوژی ویژگی های بسیاری به دوربین ها اضافه شده است که بتوان تصاویری با بهترین کیفیت دریافت کرد.

اگر به دنبال فروشگاهی با ارائه بهترین کیفیت و خدمات در زمینه فروش، تعمیر و نصب دوربین های مدار بسته هستید، فروشگاه ویرا تصویر یکی از بهترین فروشگاه ها است که در این زمینه فعالیت می کند. شما می توانید برای ثبت سفارش به سایت این فروشگاه مراجعه کرده و پس از دریافت مشاوره رایگان در صورت تمایل در خواست خود را ثبت کنید.

 

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

مرکز پشتیبانی واتساپ