تماس با ما03432521717
پست الکترونیکیinfo@wiratasvir.ir
فروشگاه ویرا تصویر
No products in the cart.

علت کم شدن صدا در آیفون تصویری چیست؟

کم شدن صدا

در این مقاله قصد داریم به بررسی علت کم شدن صدا در آیفون تصویری بپردازیم. آیفون تصویری یکی از وسایل بسیار مهم در اجزا یک ساختمان است. از این وسیله در منازل مسکونی و دیگر ساختمان‌ها استفاده می‌شود که برای رفاه حال مردم در پاسخ گویی و باز کردن درب منازل است. بروز هر مشکل در اجزا آیفون ممکن است باعث کم شدن صدای آیفون شود.

چه نکاتی در نصب آیفون تصویری مهم است؟

محافظت از درگاه (پنل) بیرونی

برای خرید یک آیفون از مهم‌ترین نکات توجه به مقاومت آیفون در برابر عوامل طبیعی است. یکی از این موارد نور مستقیم خورشید است که باید به این موضوع دقت شود.

محل نصب مناسب

برای نصب یک آیفون باید به ارتفاع پنل اهمیت بدهید. ارتفاع آیفون از زمین در شرایط بهینه باید 145سانتی متر باشد. از بهترین جاها برای نصب یک آیفون جنب درب ورودی است.

استفاده از کابل های محافظ دار

استفاده از این نوع کابل ها باعث می‌شود نویزهای احتمالی نتوانند وارد سیم شوند و از بروز مشکل جلوگیری می‌شود.

 علت کم شدن صدا در آیفون تصویری چیست؟

نوسانات برقی

از اصلی ترین موارد در کم شدن صدای آیفون ایجاد مشکلات برقی است. اگر برق ساختمان دچار مشکل شود ممکن است باعث کم شدن صدای آیفون شود.

وجود مشکل در میکروفون

یکی از اجزا آیفون، میکروفون است که وظیفه منتقل شدن صدا را بر عهده دارد. اگر مشکی در این بخش رخ دهد ممکن است یکی از نتایج آن کم شدن صدای آیفون باشد. این ابزار هم در درگاه خارجی آیفون و هم در درگاه داخلی آیفون قرار می‌گیرد. برای حل این مشکل کافیست از متخصصان مجرب فروشگاه ویرا تصویر بخواهید به محل مربوطه بیایند و به بررسی مشکل آن بپردازند. اگر فقط صدای آیفون واحد شما خراب شده است مشکل مربوط به  آیفون، در درگاه داخلی آیفون است. اما اگر مشکل مربوط به کل ساختمان باشد باید به بررسی میکروفون در درگاه خارجی بپردازید.

معیوب شدن اسپیکر

از دیگر اجزا یک آیفون، اسپیکر آن است که در مقایسه با میکروفون زودتر ممکن است دچار مشکل شود چون ساختار ضعیفی دارد . یک اسپیکر در تمامی آیفون ها از مارک های متفاوت وظیفه مشابه و یکسانی دارند ولی بسته به اندازه آن قیمت آیفون ها تغییر می‌کند.

برای تست یک اسپیکر که بدانید مشکل از آن است یا خیر دو راه کلی وجود دارد. اولین مورد این است که اگر مانیتور آیفون مشکلی ندارد و ولی هنگام زنگ زدن صدا شنیده نمی‌شود مشکل احتمالا مربوط به درگاه داخلی است، در غیر این صورت مشکل از اسپیکر پنل خارجی است. روش دوم این است که یک باتری به اسپیکر متصل کنید اگر صدایی تولید شد اسپیکر مشکلی ندارد.

وجود مشکل در کابل و سوکت

کم شدن صدای آیفون تصویری ممکن است به علت وجود مشکل در کابل یا سوکت باشد به این صورت که ممکن است سوکت شکسته یا معیوب باشد و یا کابل ها ممکن است دچار مشکل باشند. در این صورت با تعویض سوکت یا تعمیر سوکت یا کابل ها می توان به رفع این مشکل پرداخت.

خراب شدن برد آیفون

جزء اصلی یک آیفون تصویری، برد آن است که بیشتر وظایف آیفون بر عهده این قسمت است. برای چک کردن این قسمت از آیفون تصویری کافیست برد به مانیتور آیفون متصل شود در صورت نشان دادن واکنش مناسب یعنی این قطعه مشکلی ندارد در غیر این صورت کافیست از متخصصان در این زمینه بخواهید به تعویض و نصب مجدد این قطیه بپردازند . در بعضی موارد نیز ممکن است به تعمیر قطعه بپردازند و نیاز به تعویض آن نباشد.

ایراد در کابل کشی

برای نصب یک آیفون سعی کنید از یک فرد ماهر برای کابل کشی استفاده کنید و همچنین سعی کنید از کابل های مسی که دارای محافظ هستند استفاده کنید اگز کابل دارای محافظ نباشد یا کابل کشی به صورت درست انجام نشود ممکن است صدای کم از نتایج کابل کشی به روش نادرست باشد. اگر کابل دارای محافظ باشد نویز های احتمالی را دفع می‌کند . همچنین سعی کنید کابل ها را از جایی عبور دهید که از کنار کابل های فشار قوی عبور نکنند.

ایجاد نقص در سیم گوشی دهنی آیفون

در بعضی از موارد نیز ممکن است سیم متصل به گوشی دهنی آیفون دچار مشکل باشد که با تعویض این سیم می‌توانید مشکل مربوطه را رفع کنید.

نتیجه گیری

 اولین گام برای بوجود آمدن مشکل در کوتاه مدت برای آیفون تصویری باید یک برند معروف خریداری شود که در برابر مشکلات احتمالی از خود مقاومت مناسبی نشان دهد در گام بعدی برای جلوگیری از ایجاد مشکل در طول زمان کوتاه مدت در آیفوت تصویری ابتدا باید از یک نصاب ماهر بخواهید برای نصب آیفون اقدام کند. به طور کلی برای کم شدن صدای آیفون موارد ومشکلات زیادی دخالت دارند  اگر کم شدن صدا به صورت ناگهانی رخ دهد بهتر است ابتدا تنطیمات صوتی دستگاه را بررسی کنید و اگر مشکل حل نشد به بررسی موارد گفته شده بپردازید.

شرکت ویراتصویر یکی از بهترین نمایندگی های آیفون در کرمان در انواع مدل های صوتی و تصویری ( الکتروپیک، وینتا، کوماکس ) است. شما می توانید با اطمینان خاطر از کیفیت و اصالت محصولات شرکت ویراتصویر اقدام به خرید کرده و از گارانتی و خدمات پس از فروش آن بهرمند شوید.

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

مرکز پشتیبانی واتساپ